Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisansli telsiz, Lisanssiz  telsiz, Telsiz aksesuar, Telsiz fiyatlari, Telsiz modelleri, Kaliteli ve Ekonomik Çözümler

Telsiz,lisanssiz telsiz,motorola telsiz

Telsiz Cihaz ve Sistemlerine Düzenleme

Telsiz Cihaz ve Sistemlerine Düzenleme

Telsiz ruhsatnamesi kurma ve kullanma izni ile frekans tahsis ve tescil islemlerinden muaf telsiz cihaz ve sistemlerine iliskin usul ve esaslar belirlendi.

Bilgi Teknolojileri ve Iletisim Kurumunun (BTK), Frekans Tahsisinden Muaf Telsiz Cihaz ve Sistemleri Hakkinda Telsiz Yönetmeligi, Resmi Gazete'de yayimlanarak yürürlüge girdi.

Buna göre, teknik ölçütlerde belirlenen teknik ve usullere uygun telsiz cihaz ve sistemleri; telsiz ruhsatnamesi, telsiz kurma ve kullanma izni ile frekans tahsis ve tescil islemlerinden muaf olacak. Muafiyet, teknik ölçütlere uygunlugun kaybiyla sona erecek.

Bu muafiyet, söz konusu telsiz cihaz ve sistemlerine yönelik yetkilendirme, spektrumun izlenmesi ve denetimi, piyasa gözetimi ve denetimi, haberlesmenin ve kisisel verilerin gizliligi dahil olmak üzere ilgili mevzuatta yer alan diger yükümlülüklerden herhangi bir muafiyet saglamayacak ve söz konusu yükümlülüklerin yerine getirilmemesi için dayanak teskil etmeyecek.

Muafiyet kapsamindaki telsiz cihaz ve sistemleri, diger telsiz cihaz ve sistemlerine zararli elektromanyetik girisime neden olmadan ve bunlardan kaynaklanan elektromanyetik girisime karsi koruma talep etmeden kullanilacak. Bu cihaz ve sistemleri kullananlar, belirtilen yükümlülükleri kabul etmis sayilacak.

Telsiz cihaz ve sistemlerinin teknik ölçütler disinda kullanilmak istenmesi durumunda, telsiz kurma ve kullanma izni ve frekans tahsis ve tescili için Kuruma basvurulacak.

TELSIZ TEKNIK ÖLÇÜTLERI BTK BELIRLEYECEK

Teknik ölçütler, Kurum tarafindan belirlenerek, Kurumun resmi internet sitesinde yayimlanacak. Teknolojik gelismeler, taraf olunan uluslararasi kuruluslarin kararlari dogrultusunda yapilabilecek yeni planlamalar ve ulusal ihtiyaçlar çerçevesinde güncellenebilecek.

Yönetmeligin yürürlüge girdigi tarihten önce Kurum tarafindan frekans tahsisi yapilmis ve ruhsata baglanmis telsiz cihaz ve sistemlerinden, yönetmelik kapsaminda olanlarin ruhsatnameleri iptal edilecek. Söz konusu telsiz cihaz ve sistemleri, bu yönetmelik çerçevesinde kullanilmaya devam edecek. Iptal edilmis sayilan ruhsatnamelere iliskin herhangi bir ücret iadesi yapilmayacak.

Kisa Mesafe Erisimli Telsiz (KET) Cihazlari Hakkinda Yönetmelik kapsaminda telsiz cihaz ve sistemlerini kullananlar, 6 ay içerisinde mevcut cihaz ve sistemlerin frekanslarini, güçlerini ve diger teknik özelliklerini, kullanim yeri ve diger kisitlamalari da dikkate alarak teknik ölçütlerde belirtilen degerlere uygun hale getirmekle yükümlü olacak.

Güncel kullanilan telsiz marka ve modeller asagidaki gibidir;

Abell telsiz ,motorola telsiz ,dijital lisanssiz telsiz, belfone telsiz,hytera telsiz modelleri, krisun lisansli telsiz ve kenwood el telsizi gibi profesyonel telsizler kullanim alanlarina göre kisa mesafeli karisma yapmayan telsiz veya uzun mesafeli telsizler müsterilerin telsiz kullanma alanlarina göre telsiz tavsiye edilerek müsterinin en uygun telsiz sistemini alip kullanmasini saglamak telsiz firmalari için önem teskil edecek bir konudur.

Pratik Bilgiler

Kullanım Koşulları

Bizden Haberler

Formlar