Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisanslı telsiz

Lisanssız telsiz

Telsiz aksesuar

Telsiz fiyatları

Telsiz modelleri

Kaliteli ve ekonomik çözümler

Abell Logo Zetcom Logo

Bas Konuş El Telsizi Teknik Şartnamesi

Bas Konuş El Telsizi Teknik ŞartnamesiDöküman
BAS KONUŞ EL TELSİZİ TEKNİK ŞARTNAMESİ


GENEL ÖZELLİKLER

1. Cihazın tasarımı ergonomik ve hafif yapıda olmalı, dış kasa yapısı darbelere karşı dayanıklı ve tamamı ile polikarbon yapıda olmalıdır.

2. Cihaz CE Sertifikasına sahip olacaktır.

3. Cihaz menü dili Türkçe veya İngilizce olacaktır.

4. Cihazın dış kasa yapısı sağlam olmalıdır.

5. Cihaz mikro SIM kart ile çalışacak ve Operatör Şebekesinin bağlantısının bulunmadığı losyonlarda da WIFI üzerinden çalışabilecektir. Böylece Operatör Şebekesinin altyapısında doğacak aksaklıklarda Wi-Fi sistemi üzerinden iletişim kesintisiz olarak devam edebilecektir.

6. Cihaz hafızası minimum 2 GB olacaktır.

7. Cihaz Operatör Şebekesi ve WIFI ağları arasında otomatik olarak geçiş yapabilecek bu sayede kesintisiz bir iletişime sahip olunacaktır.

8. cihaz ptt kısmı sert malzemeden yapılmış olacaktır kolay deforme olan plastik malzemeden yapılmış olan bas konuş el telsizleri tercih edilmeyecektir.

9. Ekran üzerinde,batarya seviyesi ve saat görünecektir.

10. Cihaz üzerindeki alıcı ve alıcı anteni standart telsiz tipli, çıkıntı şeklinde olacaktır, böylece antenin çıkıntısı sayesinde daha iyi çekim performansı elde edilmiş olacaktır. Gövdeye bütünleşik yada cihazın arkasına gizlenmiş tipte anten olmayacaktır. 

11. Cihazlar arası data üzerinden sesli çağrılar yapılabilecektir.

12. Cihaz ekran ışığı ses açma – kısma, kanal değiştirme, opsiyon tuşları işlemlerinde otomatik olarak aydınlanmalı ve belirli bir süre sonra kapanabilmelidir.

13. Cihazın ses açma kapatma işlemleri butonlar ile yapılacak. Ses için iki adet ayrı buton bulunacaktır. Cihaz ekranı kapalı durumda iken dahi ses seviyesi butonlar vasıtasıyla değiştirilebilir olacaktır veya Ses potansiyometresi bulunan telsizlerde potansiyometre aracılığıyla ses seviyesi ayarlanabilecektir.

14. Cihaz, üzerinde açma ve kapama işaretli buton ile açılacaktır ve kapatılacaktır veya açma kapama bir potansiyometre aracılığıyla da yapılabilir. PTT Buton sert plastik malzemeden ve zamanla deforme olmayan tipte olacaktır. Kauçuk, lastik veya esneyen zamanla eriyen-deforme olan malzemeden üretilmemiş olacaktır. 

15. Cihaz bataryası kullanıcının herhangi bir ekipman kullanmadan kolayca ve basit bir şekilde el ile değiştirmesine uygun olacaktır. Batarya istendiğinde cihazdan çıkartılabilecek ve yedek batarya takılarak kullanmaya devam edilecektir. Ayrıca batarya kilidi batarya üzerinde bulunacak ve ileriki zamanlarda batarya değişiminde batarya kilidi de değişmiş ve yenilenmiş olacaktır. Kilit cihaz üzerinde olmayacaktır.

16. Bataryanın cihaz ile bağlantı noktası sadece esnek ve temasında sorun olmayan metal tırnaklar vasıtasıyla yapılacaktır. Batarya, cihaz arka kısmında özel olarak hazırlanmış yuvasına tam olarak oturacak, boşluk, kalınlık veya çıkıntı olmayacaktır. Bataryayı cihaz ters takmak mümkün olmayacaktır. Kablo ile veya soket ile cihaza bağlanan batarya modelli cihazlar kabul edilmeyecektir.

17. Cihaz Şarj durumu ve seviyesi ana cihaz ekranında gözükecektir. Cihaz ile birlikte orijinal adaptörü, şarj kablosu ve orjinal masa üstü  şarj cihazı olacak ve birlikte verilecektir.

18. Cihazlar, çeşitli operasyonlarda ve sahada kullanmak için, orijinal masa üstü şarj cihazı ile birlikte teslim edilecektir. Orijinal şarj cihazı, terminal ve yedek bataryayı şarj etmeye uygun tipte olacaktır. Terminal cihaza dik olarak oturacak. Şarj tamamlandığında ise LED farklı mod uyarısı ile kullanıcıyı bilgilendirecektir. Her terminal ile birlikte 1 adet masa üstü şarj cihazı verilecektir. 

19. Cihaz ile beraber yüksek kapasiteli minimum 1800 mah  li-on batarya teklif edilecek, batarya ömrü 5-5-90 döngüsü altında minimum 18 saat olacaktır. 

20. Cihaz üzerinde minimum 2 GB ROM olacaktır.

21. Cihaz üzerinde bel klipsi bulunacak ve vida ile cihazın arka kısmına vidalanacak şekilde olmalıdır.

22. Cihaz Android tabanlı ve minimum 5.1 sürümünde veya daha yüksek olacaktır.

23. Android ile çalışan uygulamalar güncellenebilir yapıda olacaktır.

24. Cihaz batarya dahil en fazla 350 gr olacaktır, böylece mevcut kullanıcılara ergonomi sağlanarak kullanım zorluğu oluşturmayacaktır.

25. Cihaz anteni cihaza vidalanacak şekilde çevirerek sökülüp takılabilmelidir.. Böylece yerinden çıkarak kaybolma riski engellenmiş olacaktır.

26. Cihaz üzerinde dış gürültüyü bastırmak için mikrofon bulunacaktır, bu sayede en gürültülü ortamlarda bile ses kalitesi en üst düzeyde olacaktır.

27. Cihaz MIL-STD-810G askeri standartlarında ve IP54 koruma sınıfında olmalıdır. Böylece dış ortam ve zorlu kullanım alanlarından kaynaklı oluşabilecek toz ve su etkileri ile darbeler sonucu oluşacak arızalar minimumuma indirilip uzun ömürlü kullanım olanağı sağlanacaktır.

28. Cihaz üzerinde dahili GPS bulunmalı GPS/BDS/GLONASS vb. ile en doğru konumunu belirleyebilmelidir. Bu sayede farklı kaynaklardan alınabilecek konum bilgileri ile sağlıklı yer belirleme sağlanacaktır.

29. baskonuş telsiz kulaklık kullanımına uygun yapıda olmalıdır.

30. Telsiz ekranı üzerinde, bas konuş uygulama logosuna idarenin belirleyeceği görsel konumlandırılabilmelidir veya kullanıcı isimi yazılabilmelidir.

31. Telsizin üzerinde belde taşınmasına imkan veren klips olmalı, klips cihazın gövdesine vida ile sabitlenebilmeli ve istenildiğinde sökülüp takılabilir yapıda olmalıdır.Batarya üzeriinde bulunan klipsli veya yerinden kolay çıkan ürünler kabul edilmeyecektir.

32. cihazın Türkçe kullanma kılavuzu kutu içeriğinde bulunmalıdır.

33. PTT tuşu fark edilir yapıda özel tasarım olmalıdır. Eldivenli kullanımlarda bile kolayca kullanılabilmelidir. Cihazı kullanmasını bilemeyen herhangi bir kişi dahi PTT tuşunu kolayca fark edebilir olmalıdır. Cihazı kullanmak için herhangi bir profesyonellik gerekmeyecektir.

34. Terminal üzerinde özel olarak tasarlanmış PTT tuşu bulunacaktır. PTT tuşu sert plastik malzemeden üretilmiş olacak, butonun üstü yumuşak, zamanla kullanıma bağlı erimeye uygun tipte olmayacaktır. Ayrıca PTT olarak tasarlanmamış ve cihaz üzerindeki herhangi bir butonun PTT için atanmış olması kabul edilmeyecektir. 

35. Cihaz hoparlörü minimum 1W gücünde olmalıdır. Böylece gürültülü ortamlarda haberleşme sıkıntısı yaşanmayacak, kullanıcılar sesli bildirimleri rahatlıkla duyabileceklerdir.

36. Cihaz üzerinde marka etiketi, iç kasa bölümünde seri no ve IMEI numarası okunabilmelidir.

37. Cihazın doğrudan data bağlantı ve şarj soketi noktasının plastik kapağı bulunacak ve el ile kolayca açılıp kapatılabilir yapıda olacaktır. Kullanılmayan durumlarda kapak kapatılmış olacaktır.

38. Cihazlara versiyon güncelleme gibi işlemler bir program kablosu aracılığıyla yüklenebilmelidir

39. Cihazlar bütün Operatörler ile doğrudan çalışabilecek yapıda olmalıdır.

40. Cihazlarda  Bluetooth özelliği olacaktır.

41. Her bir cihaz ile birlikte orijinal aynı markanın 220VAC-5V DC masa üstü şarj cihazı verilecektir.

42. Cihazın masa üstü şarjı için, alt yan kısmında oksitlenmeye ve paslanmaya dayanıklı  şarj kontakları olacaktır. Cihaz bu şarj kontaklarından şarj olacaktır. Kontaklara metal veya herhangi bir cisim ile dokunulduğunda kullanıcıya ve cihaza zarar vermeyecektir.

43. Cihazın kilitli kulaklık girişi olacak ve telsiz haberleşmesi için kulllanıcak olup, kulaklık üzerinde PTT ve mikrofon bulunacaktır.

44. Cihaz üzerinde alma / gönderme durumlarında görsel olarak uyarı veren Led ışık bulunmalıdır.

45. Cihazın üzerinde tutmayı engelleyici ve gövdeye sabitlenmiş herhangi bir çıkıntı bulunmayacaktır.(Kemer askısı Hariç)

46. Frekans Bandı: FDD LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B20/B26/B27/B28 TDD LTE: B38/B41 TD-SCDMA: B34/B39/ WCDMA: B1/B2/B4/B5, CDMA: BC0 ve GSM: 850/900/1800/1900 bandları olacaktır

47. cihaz ekranlı olup üzerindeki simgeler rahatça görülebilecek şekilde olmalıdır.

48. Cihaz ekran çözünürlüğü simgelerin rahatça görülebileceği şekilde ve kalitede olmalıdır. 

49. Cihaz üzerinde sim kart yuvası olacaktır. Sim kartı el ile sökülüp takılabilir olacaktır. 

50. Cihazın bataryası 1800 mah kapasitesine sahip olacak ve normal kullanım durumlarında tam şarj ile en az 18 saat görüşme süresine sahip olmalıdır.

51. Cihazın hoparlörü özel tasarlanmış hopar olacak ve Hoparlör çıkış gücü min. 1 watt olacaktır.

52. Cihaz ebatları personelin günlük işlerini rahat yapmasına engel olmayacak şekilde  (Y*G*D) 156x60x27mm den büyük olmayacaktır.

53. Cihaz sağlam ve ergonomik yapıda olmalıdır.

54. Cihazın çalışma sıcaklığı –20C +60C olmalıdır.

55. Cihazlar en az IP54 toz ve su korumasına sahip olmalıdır.

56. cihazın anteni çok uzun olmamalı yaklaşık anten boyu 12 cm  geçmemelidir.

57. Cihaz üzerinde menü ve tuş takımı olacaktır. Tuş takımı üzerinde kullanılacak program ile uyumlu olacak ve genel çağrı başlatmak, doğrudan kişiye özel çağrı yapmak ve mesaj yazmak gibi temel özellikler için kullanılacaktır.4 TEKNİK ÖZELLİKLER
1. Cihazlar 3G,4G ve LTE Bantlarında sorunsuz çalışacaktır.

2. 2.4 gHz WIFI ağları üzerinde çalışabilmelidir.

3. Android sürümü min. 5.1 olacaktır.

4. Ekran boyutu yaklaşık 2.0’’ olacaktır.

5. Cihaz üzerinde micro sim kart yuvası olacaktır.

6. Hoparlör çıkış gücü min. 1 watt olacaktır.

7. Cihaz ebatları personelin günlük işlerini rahat yapmasına engel olmayacak şekilde olmalıdır.

8. Cihazın arka etiketinde cihazla ilgili bilgilerin yer aldığı etiket bulunmalıdır.

9. Cihaz sağlam ve kullanımı kolay ergonomik bir yapıda olmalıdır 

10. Cihazın çalışma sıcaklığı –20C +50C olmalıdır.

11. Cihazın ekranı üzerinde batarya durumunu gösterir işaret olmalıdır.

12. Cihazlar en az IP54 toz ve su korumasına sahip olmalıdır.

13. cihaz bir programlama kablosu aracılığıyla programlanabilmelidir.5 EĞİTİM VE YETERLİLİK

1. Teklif edilen telsiz aynı markanın ve üreticinin ürünleri olacaktır. Farklı marka ve üreticiler tarafından yapılmış ürünler ile toplama bir sistem olmayacak, tek marka ve servis ile muhatap olunarak, tüm istek ve talepler karşılanmış olacaktır.

2. Teklif edilen cihazların teknik donanımı, programlaması ve kullanımı hakkında kullanıcı personellere ücretsiz eğitim verilmesini taahhüt edilecektir.

3. cihazın distribütörü veya bayisi olunduğuna dair belge sunulmalıdır.

4. Cihazın onarım ve teknik servis hizmetleri için TSE 13100 hizmet yeri yeterlilik belgesine haiz olunmalıdır.

5. satıcı satış sonrası servis hizmetleri için en az 2 teknik servis personeli bulundurmak zorundadır.

6. cihazın ce belgesi olmalı ve teklif de sunulmalıdır.

7. teklifte cihazın teknik özelliklerini içeren bir broşür bulunmalıdır. 6. TESLİMAT

1. Muayeneler sırasında cihazlar ve aksesuarlardaki tasarım ve imalat hatası nedeniyle oluşabilecek kaza ve hasarlardan firma sorumludur.

2. Cihazlarda milletlerarası standartlara uyulduğu gibi, diğer yardımcı cihaz, aksesuar ve malzeme de milletlerarası standartlara uygun olarak imal edilmiş olacaktır. 

3. Baskı devre kartı veya modül gibi bütün tali parçalara kadar arıza yerlerinin bulunması için test ve kontrol kolaylığı sağlayacak yapıda olacaktır.

4. Aksesuar, kart, modül ve komponetler ile cihazlar, yeni ve kullanılmamış olacaktır

5. Üzerinde cihazın marka ve modeli ile seri numarası ve imal bilgilerini içeren etiket bulunacaktır.

6. Cihazlar daha önce hiç kullanılmamış olacak ve cihazın herhangi bir yerinde kırık, çatlak vb. fiziki ve teknik bozukluk olmayacaktır.

7. Cihazlar ile birlikte verilecek aparat veya yardımcı teçhizatlar cihaz ile uyumlu çalışacaktır.

8. Teklif edilen cihazlar EU tavsiye ve standartlara ve bu şartnamede öngörülen şartlara uygun olacaktır.

9. Cihazların CE sertifikası bulunacaktır.

10. Cihazlar kuruma çalışır vaziyette montajı tamamlanmış olarak teslim edilecektir.^

11. Cihazlar teslim edilirken kontrol edilecek ve eksiksiz teslim edilecektir.7.  GARANTİ

1. Teklif sahibinin vereceği cihazlar her türlü montaj ve üretim hatalarına karşı en az 2 yıl Bataryalar için en az 6 Ay boyunca yüklenici firma garantisi olacaktır.

2. Yüklenici firma teslim tarihinden itibaren 10 yıl boyunca cihazların her türlü yedek parça teminini ve bakım onarımını yapmayı garanti edecektir8.  DOKÜMANTASYON
1. Yüklenici teslim ettiği her bir cihaz için, Türkçe kullanım kılavuzunu da teslim edecektir.
2. Cihazın  ürün broşürü ihale dosyasında bulunacaktır.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.