Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo

Tünel Telsiz Haberleşme Sistemleri

Ana sayfa Sistemler Tünel Telsiz Haberleşme Sistemleri

Tünel Telsiz Haberleşme Sistemleri

Tünel Telsiz haberleşme sistemleri, kapalı alanlar olan yer üstü veya özellikle yer altı tünellerde haberleşme ihtiyacının giderilmesi noktasında kurulan telsiz haberleşme sistemleri özellikle yaşanacak herhangi bir olumsuzluk durumunda hayati öneme sahiptir. Kaza ya da yangın anında kurtarma ve tahliye işlemleri için gerekli olan Telsiz iletişiminin sağlanması çok önemlidir. Dolayısıyla bu alanda kurulacak telsiz iletişim sisteminin sağlıklı kurulması ve çalışması hayati önem arz etmektedir.


Marmara İletişim’in kapalı alan veya tünel içi telsiz haberleşme sistemlerinde kullanmış olduğu malzemeler ve teknik altyapı teçhizat ve ekipmanlar kurulum sonrasında sorun çıkarmayacak kalite ve özelliklerde seçilmektedir. Bunun yanı sıra kurulum titizlikle yapılmakta azami itina gösterilerek montaj yapılmaktadır.


Maden ocaklarında veya diğer maksatlarla kullanılan tünellerin hepsinde işlevsel olan tünellerde yaşanabilecek herhangi bir acil durumda tünel güvenliği sağlamak için alınmış önlemler vardır. Ancak bu önlemlerin devreye girebilmesi için öncelikle bir kaza ya da yangın gibi felakete neden olabilecek olay sırasında haberleşmenin devam etmesi gerekmektedir. Bu durumda devreye tünel içi telsiz haberleşme sistemleri girmektedir.


Telsiz tünel haberleşme sistemleri tünel personelinin yaşanan olay sırasında tünelde olan kişilerin dışardaki kurtarma ekipleriyle iletişim kurmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerin çalışır vaziyette olması, sağlıklı olması kurtarma ekiplerinin olaydan en kısa sürede haberdar olmasını ve dolayısıyla en hızlı tahliyeyi sağlar.


Tüneldeki ara noktalar ile kontrol merkezi arasında haberleşmenin sağlanması amacıyla tünel içinde bazı bölgelerde SOS telefonları bulunmaktadır. Bu telefonlar aracılığı ile kontrol merkezi ile doğrudan iletişime geçilmekte ve mevcut durum ile ilgili olarak dışarıya bilgi verilebilmektedir. Aynı zamanda tünel içinde kurulan telsiz sistemiyle hem tünel içindeki kişi ve birimlerin hem de tünel dışındaki ekiplerin tüm haberleşme ihtiyaçları karşılanabilmektedir.


Birçok alanda kurulu bulunan tünel telefonları, telsiz kamu anons sistemi, radyo anonsu ve GSM alt yapısı sayesinde kesintisiz bir iletişim sağlanmış oluyor. Tünelde meydana gelebilecek acil bir durum için tüneldeki yolcuların yardım ve bilgi amaçlı güvenlik birimiyle kesintisiz iletişimi sağlanmaktadır. Radyo anonsları tünel haberleşme sistemleri içinde özel bir öneme sahiptir.


Maden ocakları veya diğer Tünellerde; kurtarma ekipleri ile tünel bakım servisleri gibi birimlerin birbiri ile iletişim kurmasını sağlamak ve sürücülere de olası bir yangın ya da kaza anında radyo yayını ile bilgilendirme yapmak için tünel radyo ve telsiz sistemleri kurulmaktadır. Bu sistemlerde güvenlik ön planda olmalı ve kurulan sistem belli aralıklarla kontrol edilmeli, bakım yapılmalıdır.


Her zaman kullanıma hazır telsiz sistemleri sayesinde tünel ile dış dünya arasında hızlı ve güvenilir bir iletişim sağlanmış olur. Tünele aktarılan radyo yayını ile de sürücülere tünel ve yol durumu hakkında bilgilendirme yapılarak sürücülerin güvenliği sağlanmış olur.


Tünel güvenliği kavramının içine telefonların yanı sıra yangın tüpü, cep, acil çıkışlar, aydınlatma gibi diğer güvenlik donanımları da girmektedir.


Tünel içi iletişim sistemleri karayolu tünelleri, maden ocakları, metro ya da demiryolu tünellerinde kamu otoritesi- Ulaştırma Bakanlığı- Karayolları Genel Müdür Müdürlüğü vb. ya da tünel işletmecisi olan firmalar tarafından kullanılan sistemlerdir.


Tünel içi haberleşme sistemlerinin varlığı ve çalışması, dar ve kapalı alanlardan olan tünellerde olası tehlikeli durumlarda yaşanacak can kaybını minimize etmek açısından büyük önem taşımaktadır.


Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.