Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo

Profesyonel Telsiz Ne Demek?

Ana sayfa Pratik Bilgiler Profesyonel Telsiz Ne Demek?
Profesyonel Telsiz Ne Demek?

BTK tarafından bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu veya yetkilendirilmiş OKTH işletmecileri tarafından Marmara telsiz ve haberleşme sistemleri ltd. şti. frekans tahsisi yapması ile vhf veya uhf frekans bandında kullanılan telsizler demektir.


Bu telsiz cihazları yapısı itibariyle de profesyonel yapıdadır. güçleri hassasiyetleri nispeten daha iyi durumdadır. uhf frekans bandı aralığı genellikle 400 – 470 mhz frekans bandında yayın yaparlar. Bilgisayar yardımıyla tahsis edilen frekanslar telsize yüklenir. yükleme işlemini telsiz satış firmaları tarafından yapılır. günümüzde daha çok profesyonel alanlarda kullanmak ve özel frekas tahsisinin istendiği durumlarda kullanılır pmr446 cihazlara nazaran fiyatları yüksektir. bu tip telsizlerin birkaç çeşidi vardır örneğin atex telsizler gibi bu ürünler özel patlayıcı alanlarda kullanılan özel üretilmiş telsizlerdir. deniz telsizleri de profesyonel telsiz ailesindendir. Marin telsizler sadece belli frekanslarda çalışan uluslararası kanalları belli olan ve sadece bu kanallar üzerinden haberleşme sağlayan denizcilerin kullanmış olduğu telsiz ürünleridir.


Profesyonel telsiz cihazlarının kullanım alanları aşağıdaki gibidir;


Polis emniyet telsiz sistemleri haberleşmesi, 112 hızır acil telsiz haberleşmesi, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, jandarma telsiz haberleşmesi, fabrikalar, hastaneler, tersaneler, inşaat firmaları, özel güvenlik firmaları gibi birçok kurum ve kuruluşlarda izne tabi olarak kullanılan telsiz haberleşme cihazlarıdır. bu tip telsizler izin alınmadan şahsi kullanımlara kapalıdır, yasaktır sadece belirlenmiş lisanslanmış izin çerçevesinde kulanılabilir.


Telsiz denince genelde aklımıza elde taşınan ve sesli haberleşmeye olanak sağlayan antenli siyah cihazlar gelir. Dışarıdan her ne kadar öyle görünse de, telsizler kendi içerisinde oldukça fazla detaya sahiptir.


Dünyada walkie-talkie diye tabir edilen, bugün birçok markette çiftli olarak satılan telsiz modellerini hemen herkes bilir. Bu cihazlar her ne kadar kısa vadede ve küçük çözümlerde işinizi görecek olsa da, profesyonel ürünler değildir. Profesyonel telsiz hizmeti veren firmalar bu tarz cihazları oyuncak cihaz olarak niteler ve profesyonel, kurumsal ve ticari faaliyetlerde kullanılmasını önermezler.


Operasyonel bir işiniz varsa, endüstriyel çalışmalar yapıyorsanız, cihazlar yoğun toza, suya, darbeye, aşırı ısıya veya soğukluğa maruz kalacak ise, kesinlikle Profesyonel Telsiz kullanımına yönelmeniz gerekmektedir. Gerek lisanslı, gerekse lisanssız telsizlerin, profesyonel ürün segmentleri bulunmaktadır. Bu ürünleri diğer telsizlerden ayıran başlıca özellikler;


  • Dayanıklılık
  • Çekim Kapasitesi
  • Batarya Ömrü
  • Ses Yüksekliği
  • Profesyonel Kulaklık Uyumu
  • Tamir, Bakım ve Yedek Parça Desteği
  • Güncelleme Uyumu


Saydığımız bu özellkler, profesyonel telsizleri sıradan telsizlerden ayıran başlıca özelliklerdir. Firmanız bünyesi altına telsiz ekipmanları satın alırken, profesyonel telsiz ihtiyacınız olup olmadığına, sunduğumuz opsiyonlara bakarak karar verebilirsiniz.


Telsizler, kullanım amaçları gereği, genellikle operasyonel, anlık iletişimin hayati önem taşıdığı, ağır işlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle telsizlerin dayanıklı ve uzun ömürlü olması çok önemlidir. Keza aynı şekilde telsiz cihazları defalarca şarj edilecek ve sürekli güçlü çıkış yapabilecek durumda olmalıdır. Aynı zamanda sesi her zaman olabildiğince net iletebilmeli, aynı şekilde yüksek ses çıkışı sağlamalıdır. Kullanılacak iş koluna göre, su altında bile çalışmasına devam eden telsiz modelleri de bulunmaktadır.


Marmara İletişim olarak, tüm Türkiye’de, profesyonel telsiz çözümleri sağlamaktayız. Firmanıza telsiz ağı kurmadan önce bizlerle iletişime geçerek, size en uygun telsiz cihazlarını ve çözümlerini firmamızdan öğrenebilir, gerek satış öncesi gerekse satış sonrası desteklerimiz ile, kaliteli ve sorunsuz telsiz iletişimi kurmanıza yardımcı olabiliriz.


Marmara İletişim, Profesyonel Telsiz alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarındadır. TSE 13100 standartlarında Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumundan yetkilendirilmiş firma olarak tüm telsiz sistemleri ihtiyaçlarınızda sizin yanınızda.


Profesyonel telsiz almayı düşünüyorsanız Marmara iletişim elektronik ltd şti. telsiz çeşitleri hakkında sizleri bilgilendirerek size en uygun ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. Lütfen istek ve sorularınız için bizimle iletişime geçiniz.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.