Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo

Telsiz Anons Sistemleri

Ana sayfa Sistemler Telsiz Anons Sistemleri

Telsiz Anons Sistemleri

Telsiz Anons Sistemleri, Telsiz Haberleşmesi kullanılarak (Kablo çekilmeden) bir binanın içine/dışına, bir açık-kapalı alana, bir il/ilçe/belde'nin tamamına veya bir kısmına, bir caminin içine/dışına, bir camiden başka camilere vb. ihtiyaç duyulan her yere, hiçbir kablo bağlantısı kullanılmadan özellikle anons veya müzik yayınlarının pratik ve kaliteli bir şekilde aktarılmasıdır.


Telsiz Anons Sistemleri ile yapılacak ses, anons veya müzik yayınları su yararları sağlar;

Kablo kirliliği ve görüntü kirliliği önlenir. Zaman içerisinde kablolarda yıpranmalar nedeniyle oluşabilecek zararların önüne geçilerek mali tasarruf sağlanır.

Kolay ve pratik kurulum sayesinde zaman tasarrufu sağlanır, yer tasarrufu sağlanır.

Sesin yüksek kalitede sistemin kurulduğu bütün noktalardan duyulması ile verimlilik artar.


Telsiz Anons Sistemleri, sistemin kurulacağı yerin büyüklüğüne ve seslendirmenin amacına göre değişiklik gösterir. Dolaysı ile Kablosuz Seslendirme Ürünleri bu seçime göre belirlenmektedir. Telsiz Anons uygulamalarında, anons veya müzik yayınının amacı ve yerin büyüklüğü belirlendikten sonra ihtiyaca en uygun Kablosuz Seslendirme Ürünleri kullanılarak bir Kablosuz Ses Sistemi oluşturulur. Sistemin oluşturulmasında Uzmanlık çok önemlidir. Kablosuz Seslendirme konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulacak Telsiz Anons Sistemleri, anons veya müzik yayınlarının hedef kitleye veya alana iletilmesinde büyük önem taşımaktadır.


Telsiz Anons Sisteminin parçaları; Kablosuz Telsiz Vericisi, Kablosuz Telsiz Alıcısı, Hoparlör ve yardımcı ekipmanlar.


1- Kablosuz Telsiz Vericisi


Kablosuz Telsiz Vericisi, ses, anons veya müzik yayınlarını telsiz yardımı ile ilgili yerlerdeki kablosuz alıcılara veren elektronik cihazdır. Kablosuz Telsiz Verici Cihazlar, telsiz yardımı ile ses veya müziğin hoparlörlere aktarılması görevini üstlenirler. Kablosuz Telsiz Vericiler farklı modellerde üretilirler. Ör. TX 01 Kablosuz Telsiz Vericisi, el terminali veya herhangi bir bilgisayar yardımı ile programlanabilme özelliğine sahiptir. Telsiz frekansları özel programlar software kullanılarak telsiz cihazlarına yüklenir ve ayarları yapılır. Bu yazılımları telsiz üreticileri, telsiz distribütörleri veya telsiz bayilerinden temin edebilirsiniz. Bu ürünlerin kullanımı için telsiz bayiliği veya ithalatçısı yetki belgesi almanız gerekir.


2- Kablosuz Telsiz Alıcısı


Kablosuz Telsiz Alıcısı, Telsiz Vericilerinden gelen ses, anons veya müzik yayınlarını alıp ilgili hoparlörlere aktaran elektronik cihazdır. Telsiz Alıcı Cihazları, bina dış cephelerine veya elektrik direklerine monte edilebilmeleri sayesinde büyük pratiklik sağlamaktadırlar. Özel plastik gövdeleri sayesinde her türlü iklim şartlarına dayanıklı olup kullanım alanları çok geniştir.


3- Hoparlör


4- Yardımcı Ekipmanlar;


Sistemin kullanımı kolaydır. Bütün kontrol merkezde yer alan Kablosuz Telsiz Vericisi tarafından sağlanabilir. Sistem sayesinde bölgesel yayın yapılabilmesi mümkündür. İstendiği takdirde, Kablosuz Telsiz Alıcıları programlanarak tek tek veya gruplar halinde yayın yapılabilir. Hatta ses seviyeleri bile tek tek veya gruplara göre ayrı ayrı ayarlanabilir.


Telsiz anons sistemlerinde kullanılan frekanslar BTK bilgi teknolojileri ve iletişim kurumunun izin verdiği UHF ve VHF frekanslar kullanılır. Bu alanda kullanılan telsiz vericilerinin gücü 5 w aşmamalıdır. Yüksek güç kullanımlarında ve yasal olmayan polis frekansları, belediye frekansları, 112 sağlık frekansları, amatör telsiz frekansları veya lisanssız telsiz frekansları gibi frekansların kullanılması cezai şartlar gerektirir ve bu kullanılması yasak olan frekansları kullanan kişi veya kuruluşlar hapis cezasıyla da cezalandırılabilir. Bazı amatör üreticiler bu ürünlerde kullandıkları yasaklanmış veya Türkiye'ye kaçak getirilen telsiz cihazları ile basitçe imal ederek bazı cami ve özellikle küçük köyler ve kasabalarda sıkça kullanmaktadırlar. Bu ürünlere ve üreticilere itibar edilmemesi hususunu önemle belirtmek isteriz.


Telsiz Anons Sistemleri'nin günümüzde birçok uygulama alanı bulunmaktadır.


Telsizli Anons Sistemleri'nin Uygulama Alanlarından bazıları; Belediyeler, camiler, askeri alanlar, sanayi siteleri, tatil köyleri ve oteller, köyler ve kasabalar, fabrikalar


Kablosuz Ses Yayın Sistemleri ile ilgili teklif veya sorularınız için lütfen satış temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.