Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo

Telsiz Kullanmak Yasak Mı?

Ana sayfa Pratik Bilgiler Telsiz Kullanmak Yasak Mı?
Telsiz Kullanmak Yasak Mı?

Telsiz sahibi olmak ve kullanmak Türkiye’de yasak değildir. Ülkemiz bir Avrupa ülkesi olduğu için Avrupa CE standartlarını karşılayan telsizler alınmalı ve eğer telsiz profesyonel bir telsiz ise izin çerçevesince, yok değil ise yani PMR 446 dediğimiz lisanssız ruhsat gerektirmeyen bir telsiz ise halk tarafından izin gerektirmeden ruhsata gerek kalmadan rahatça telsiz taşınabilir, kullanılabilir.


Amatör telsiz lisans sınavına girip bu sınavı kazanmış bireyler amatör telsizciler kıyı emniyetinin koymuş olduğu belli kurallar çerçevesince telsiz taşıyabilir ve kullanabilirler.


Profesyonel Telsiz kullanmak isteyen birey ve kuruluşlar bizim gibi yetkilendirilmiş OKTH firmaları ile anlaşarak onlardan yetki alarak profesyonel telsizleri anlaşma gereği sözleşmede geçen şartlar dahilince kullanabilirler.


Ayrıca marin yani deniz telsizlerinin de kullanımı için kıyı emniyeti genel müdürlüğünden almak gerekir. Aksi taktirde deniz telsizleri de izinsiz kullanılmaz BTK Bilgi teknolojileri genel müdürlüğünün yapmış olduğu denetimlerde telsiz taşırken yakalanırsanız caydırıcı ceza alırsınız.


Telsiz izin almadan taşır veya kullanırsak ceza alırmıyım? sorusuna gelirsek, evet ruhsatsız pmr 446 telsizler hariç tüm diğer telsiz sistemlerinde izin almak şarttır ve izin almadan taşıdığınızda veya kullandığınızda polis yakalarsa hem ceza alır hem de telsizinize el konulur.


Telsiz almadan önce bize danışabilir bu konuda aydınlatıcı bilgiler alabilir ve size uygun telsiz çeşitlerinden birini satın alabilirsiniz. Lütfen sorularınız için çekinmeden bizi arayınız.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.