Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo

Site Kullanım Koşulları

Ana sayfa Kullanım Koşulları Site Kullanım Koşulları
Site Kullanım Koşulları

Bu web sitesi, sizi bilgilendirmek ve ürün ve/veya hizmet satışı için hazırlanmış olup, sorunsuz bir web sitesini kullanımı yaşayacağınızı umuyoruz. Lütfen web sitesine göz gezdiriniz ve sitenin çeşitli farklı özelliklerini kullanınız, fakat web sitesini kullanmanızın aşağıdaki kullanım koşullarına tâbi olduğunu lütfen unutmayınız. Bu web sitesini ve hizmetleri (aşağıda tanımlanmaktadır) kullanmakla bu kullanım koşullarını kabul etmiş sayılacaksınız.

Bu kullanım koşullarını kabul etmiyorsanız, sizi bu web sitesine yönlendiren ilgili uygulama kullanımını durdurunuz, kampanyaya katılmayınız ve lütfen bu web sitesini kullanmayınız.

Belirli bölümlerin başına kısa özetler koyduğumuzu göreceksiniz. Bu özetler sizi bu sayfaya yönlendiren kampanya ile ilgili koşulların tamamının okunmasının yerini alamaz ve okunmasını gereksiz hale getirmez.

1. Web Sitesinin Mülkiyeti Ve İşletilmesi Ve Kullanım Koşullarına Bağlılık:

Bu web sitesi, Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.'ne ("Marmara İletişim", "biz" ve "bizim") aittir. Marmara İletişim ve onun ürün ve/veya hizmet markaları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen burayı tıklayınız.

Bu web sitesini ve Marmara İletişim'e bu web sitesinde veya bu siteden veya bu site kanalıyla size sunduğu uygulamaları, yazılımları, verileri, ürünleri, yarışmaları, ödül çekilişlerini ve diğer hizmetleri (hepsi birlikte bundan böyle kısaca "Hizmetler" olarak anılacaktır) şahsen ya da bir şirket adına ve namına kullanmanız sizinle Marmara İletişim arasında kurulan sözleşmenin koşullarına tâbi olacaktır. Bu sözleşme:

 • Gizlilik Politikası;
 • Yasal Uyarı ve
 • Çerez Politikasıyla

(hepsi birlikte kısaca "Marmara İletişim politikaları" olarak anılacaklardır) birlikte, varsa yürürlükteki ek koşullar da dâhil olmak üzere bu kullanım koşullarından oluşmaktadır.

Bir tarafta kullanım koşulları ile diğer tarafta kullanım koşullarında yer alan konulara ilişkin diğer Marmara İletişim politikaları arasında bir çelişki bulunması halinde, kullanım koşulları esas alınacaktır.

Zaman zaman bu yayını güncelleyerek kullanım koşullarını değiştirebileceğimizi veya gözden geçirebileceğimizi ve bu değişikliklerin veya yenilemelerin ilân üzerine derhal yürürlüğe gireceğini kabul ediyorsunuz. Güncel kullanım koşullarını öğrenebilmek ve takip edebilmek için web sitesini ziyaret ettiğiniz her seferinde bu bölüme de bakınız. Web sitesini kullanmaya devam etmekle, kullandığınız tarih itibariyle yürürlükte bulunan kullanım koşullarını kabul ettiğinizi yeniden teyit ve beyan etmiş sayılacaksınız.

2. Ehliyet ve Erişim:

(a) 16 yaşından küçükseniz ya da (b) ikamet ettiğiniz ülkenin kanunları sizin web sitesine erişmenizi veya web sitesini kullanmanızı engelliyorsa ya da yasaklıyorsa bu web sitesini kullanamazsınız ve kullanım koşullarını kabul edemezsiniz. 16 yaşınızın üzerinde, fakat 18 yaşından küçükseniz, bu kullanım koşullarını ebeveyniniz veya vasinizle birlikte okumanız ve incelemeniz ve her ikinizin de kullanım koşullarını tam olarak anladığınızdan emin olmanız gerekir.

Bu web sitesinin belirli bölümlerine erişim yetkisi ya da belirli hizmet ve/veya ürünleri kullanma yetkisi: (i) yaşı 18 ve üzerinde olan kullanıcılarla ve/veya (ii) kayıtlı kullanıcılarla (örneğin, video içeriği konusunda oy kullanmak) sınırlı tutulabilir. Aşağıdaki kayıt başlıklı bölümü detaylı olarak ve dikkatle inceleyiniz.

Web sitesine erişim izni sadece geçici olarak verilmektedir ve Marmara İletişim, bu web sitesini veya onun belirli bölüm ve kısımlarını tarafınıza herhangi bir ihbarda bulunmadan ve kendi şahsi takdirine ve seçimine göre değiştirme ya da kullanıma kapatma hakkını saklı tutar. Web sitemiz herhangi bir sebeple herhangi bir zamanda veya herhangi bir süre için kullanıma kapandığı takdirde bu sebeple hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Yürürlükteki kanunlara tâbi olarak, bu kullanım koşullarına veya Marmara İletişim politikalarına uyulmaması ya da telif haklarına veya başka fikri mülkiyet haklarına tecavüz edilmesi sebebiyle ya da benzeri başka sebeplerle (mükerrer hafif suçlar da dâhil) bu web sitesine ya da belirli hizmet ve/veya ürünlere erişimi herhangi bir ihbarda bulunmadan durdurma veya askıya alma hakkımızı saklı tutuyoruz. Bir kişinin bu web sitesine veya hizmetlere erişimini durdurma kararı kesin ve bağlayıcı olacaktır.

3. Web Sitesinin Kullanılması:

Web sitesinin herhangi bir bölümüne robot veya örümcek gibi otomatik bir mekanizma veya süreç kullanarak erişmeniz ya da onu kopyalamanız ve izlemeniz yasaktır. Web sitesinin ve/veya sizi bu siteye yönlendiren uygulamanın herhangi bir bölümüne bilgisayar korsanlığı veya benzeri başka yol ve araçlarla yetkisiz erişmeye teşebbüs dahi etmemelisiniz. Web sitesini yasadışı amaç veya amaçlarla kullanmanız da yasaktır.

4. Kayıt:

Kayıt yaptırmanız istendiği takdirde, Marmara İletişim sizden isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız, doğum tarihiniz ve/veya cinsiyetiniz, vb. gibi şahsi veri ve bilgilerinizi isteyecektir. Bu amaçla verdiğiniz bilgiler gerçek ve doğru olmalıdır ve herhangi başka bir kimsenin bilgilerini içermemelidir.

Bu kayıt sürecinin bir parçası olarak, sizden bir kullanıcı ismi ve bir şifre seçmeniz istenebilir. Bu durumda, kullanıcı isminiz kullanılarak yapılacak tüm işlemlerden ve şifrenizi güvende tutmaktan sorumlu olacaksınız. Herhangi bir güvenlik ihlâlinden ya da kullanıcı isminizin veya şifrenizin yetkisiz kullanımından haberdar olduğunuz takdirde, bu durumu web sitesindeki "Bize Ulaşın" formunu kullanarak Marmara İletişim'e derhal bildirmeniz gerekir.

Web sitesine kaydolurken ve web sitesi ürün ve/veya hizmetleri kullanırken tam, eksiksiz ve doğru bilgiler vermeyi ve tüm bu bilgileri güncel tutmayı kabul ediyorsunuz.

5. Verilerin Gizliliği:

Marmara İletişim, gizliliğinizi ciddiye almaktadır ve bu web sitesinde verdiğiniz şahsi veri ve bilgilerinizi gizlilik politikasına uygun kullanacak ve koruyacaktır. Hizmetleri ve/veya ürünleri kullanmakla, verdiğiniz şahsi veri ve bilgilerinizi yukarıda bahsi geçen gizlilik politikasına ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak kullanabileceğimizi kabul ediyorsunuz.

6. Web Sitesi Malzemeleri, Ürünleri Ve Hizmetlerinin Mülkiyeti Ve Kullanımı:

Kullanıcı İçerikleri hariç olmak üzere, web sitesinde bulunan tüm malzemelerin fikri mülkiyet hakları Marmara İletişim'e aittir ya da Marmara İletişim bu malzemeleri web sitesinde kullanabilmek için bir üçüncü şahıstan geçerli bir kullanım hakkı almış bulunmaktadır. Marmara İletişim, web sitesinde kullandığı tüm ticari markalar, hizmet işaretleri, grafikler ve logoların da sahibidir ya da bunları kullanmak için geçerli bir kullanım hakkı almış bulunmaktadır. Açıkça aksi ifade edilmedikçe, bu web sitesinin hiçbir bölümü herhangi bir şekilde ve yöntemle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, yüklenemez, ilân edilemez, iletilemez veya dağıtılamaz.

Bu web sitesinden yazılımları ya da uygulamalar da dâhil diğer dijital içerikleri ("ürünler") indirdiğiniz takdirde, Marmara İletişim, ürünleri ve bunlarla ilgili tüm dosya, resim ve verileri yürürlükteki hüküm ve koşullara göre tarafınıza lisanslayacaktır. Bu işlemin ülkenizde yürürlükte bulunan kanunlara ve mevzuata aykırı olmayacağını Marmara İletişim'e beyan, taahhüt ve garanti ediyorsunuz. Bu web sitesini ziyaret etmenizin bir sonucu olarak karşılaşabileceğiniz virüsler, zararlı içerik ve bileşenler, hatalar ya da her ne olursa olsun başka problemler nedeniyle bilgisayar donanımınız veya yazılımınızda yapılması gerekebilecek tüm servis, onarım veya düzeltme işlerinin masraf ve giderlerinden tamamen kendiniz sorumlu olacaksınız (ve Marmara İletişim'e bu konuyla ilgili hiçbir sorumluluğu bulunmayacaktır).

İndirdiğiniz ürünlerin size ait olmadığını ve Marmara İletişim'e bu ürünlerin mülkiyetini size devretmediğini kabul ve beyan ediyorsunuz. Web sitesinden indirilen ürünlerin mülkiyet hakkını ve bunlarla ilgili tüm fikri mülkiyet haklarını Marmara İletişim tamamen kendi yeddin de saklı tutmaktadır. Ürünleri tekrar dağıtıma sokmanız, satmanız, kaynak koduna dönüştürmeniz, tersine mühendisliğe tâbi tutmanız, makine kodundan sembolik koda çevirmeniz ya da başka bir yolla, okunabilir bir forma indirgemeniz yasaktır.

Kullanıcı İçerikleri:
İçerik Sunma:

Web sitesinin belirli bazı bölümleri, sizi, tarafınıza ait olan ya da tarafınızca yaratılan yazı ve metinleri, mesajları, fotoğrafları, videoları, ses kayıtlarını, müzikleri (şarkı sözleri de dâhil), grafikleri, şema ve çizimleri, önerileri, fikirleri (ürün ve reklam fikirleri de dâhil), isminiz, resminiz, sesiniz, kullanıcı isminiz, performansınız ve benzeri başka bilgilerinizi ve/veya başka kişilerin ismi, resmi sesi, kullanıcı ismi, performansı ve benzeri başka bilgilerini ve başka malzemeleri veya içerikleri (hepsi birlikte kısaca "kullanıcı içerikleri" olarak anılacaklardır) yayımlamanızı, yüklemenizi, siteye koymanızı, göstermenizi veya başka bir yolla iletmenizi isteyebilir ya da size bunları yapma olanağını sunabilir.

Marmara İletişim, kullanıcı içeriklerini gizli olmayan ve tescilsiz veri ve bilgiler olarak kabul edecek olup, tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerinde bulunan veri ve bilgileri gizli tutmakla yükümlü olmayacaktır.

İçerik Sunma Hakkı:

Marmara İletişim'e, Marmara İletişim şirketlerinin ve/veya içerik sağlayıcıların tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerini web sitesinde ve bu kullanım koşullarında öngörülen amaçlarla kullanabilmesi için gereken tüm haklara, lisanslara, izinlere ve yetkilere sahip olduğunuzu (ve web sitesini kullandığınız sürece bu haklara, lisanslara, izinleri ve yetkilere sahip olmaya devam edeceğinizi) beyan, kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

Tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerine atıf yapılan ve kimliği anlaşılabilen her gerçek kişiden, onun ismini, kullanıcı ismini, resmini web sitesinde öngörülen tarzda ve ayrıca, web sitesinde bulunan veya web sitesinden alınabilecek ürünler, hizmetler veya başka malzemelerde kullanabilmek için gereken rıza, yetki ve/veya izinleri aldığınızı da beyan, kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

Sunulan İçeriklerin Niteliği:

Kullanıcı İçerikleri ilgili olarak:

1. Bu haklara doğrudan doğruya kendiniz sahip olmadıkça ya da bu hakları kullanıcı içeriklerinde kullanabilmek ve tahsis etmek için ilgili hak sahip ve/veya sahiplerinden gerekli izin ve yetkileri almış olmadıkça:

• Telif, patent, ticari marka, ticari sırlar ya da benzeri başka ayni haklar veya akdi haklar

• Gizlilik hakkı veya aleniyet hakkı veya

• Gizli bilgiler

de dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü şahıs haklarına tâbi olan kullanıcı içeriklerini web sitesine sunmayacağınızı;

2. Kullanıcı içerikleri ya da kullanıcı içeriklerinin kullanım koşullarında belirtildiği ve izin verildiği gibi kullanılmasının herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin haklarına veya yürürlükteki kanunlara tecavüz etmeyeceğini veya bunları ihlâl etmeyeceğini;

3. Türkiye'de ve eğer Türkiye dışında mukim olduğunuz ülkede sahip olmanızın yasadışı olduğu ya da Marmara İletişim'e web sitesini veya hizmetleri sunabilmek için sahip olması veya kullanması yasadışı olan kullanıcı içeriklerini sunmayacağınızı ve vermeyeceğinizi ve

4.

• Yasadışı olan veya uyuşturucu ticareti, madde bağımlılığı, çocuk pornografisi, fiziksel veya cinsel saldırı ve taciz, takip-taciz, hırsızlık, sahtekârlık ve suç işlemek için komplo kurmak da dâhil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere suç teşkil eden veya yasadışı eylemleri teşvik eden veya bu eylemlere göz yuman ya da bu tip eylemler yapmak niyetiyle ve amacıyla hareket eden;

• başkalarını kötüleyici ve lekeleyici, tehdit edici, küfürbaz, taciz edici ya da gizliliği ihlâl edici nitelikte olan;

• müstehcen, pornografik veya başka bir yolla cinsel içerikli olan;

• tehlikeli, sorumsuz veya topluma zararlı olan, sorumsuz veya topluma zararlı davranışları teşvik eden veya bu davranışlara göz yuman;

• virüs, casus yazılım veya benzeri başka zararlı unsurlar içeren ya da başka bir yolla web sitesini, hizmetleri veya bağlanılan ağı bozan, kesintiye uğratan veya ona zarar veren ya da başka bir yolla bir kimsenin onları kullanmasına veya onlardan istifade etmesine müdahale eden ve zararlı olan ya da

• herhangi bir reklâm, suça teşvik çağrısı, zincirleme mektup, saadet zinciri, yatırım fırsatı ya da benzeri başka istenmemiş ticari mesaj veya bildirim içeren

• hukuken yetişkin statüsünde olmayan kişilerin kullanıcı içeriklerinde yer alması halinde bu kullanım için bu kişilerin yasalar ile düzenlenmiş koşullara uygun olarak velisi veya yasal vasisinin izni olmayan

herhangi bir kullanıcı içeriği sunmayacağınızı beyan, kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

Tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerinden ve bunları web sitesinde ilân etmenin veya yayımlamanın sonuçlarından şahsen tarafınızın sorumlu olduğunuzu biliyor ve kabul ediyorsunuz.

Kullanıcı içeriklerini web sitesine yüklediğinizde, bunların kamuya arz edilebileceğini biliyorsunuz ve Marmara İletişim'e tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerini kullanım koşullarına uygun olarak kullanmasından dolayı ve bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde gizliliğinizin ihlâl edildiği, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan doğan haklarınızın ihlâl edildiği ya da aleniyet hakkınızın kötüye kullanıldığı iddiasıyla herhangi bir tazminat talebinde bulunmayacağınızı şimdiden kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Yayımlanmış bir patente ya da yayımlanmış bir derdest patent müracaatına konu ve tâbi olan bilgiler ibraz etmek ve vermek istediğinizde, lütfen Marmara İletişim web sitesinin Bize Ulaşın bölümüne gidiniz. Burası, ürünlerimiz ve markalarımızla ilgili teknik ürün ve teknoloji fikirleri için uygun açık forum alanıdır. Kullanıcı içerikleriniz bir derdest veya yayımlanmış patente konu veya tâbi ise, bu durumu Marmara İletişim'e açıklamalısınız.

Marmara İletişim ve Tarafınızca Sunulan Kullanıcı İçerikleri:
 • Marmara İletişim, tarafınıza ait kullanıcı içeriklerini herhangi bir şekilde ve herhangi bir yolla kullanma yükümlülüğü altında olmayıp, kullanıcı içeriklerinizi reddettiği takdirde bunun sebeplerini açıklamak ya da sizin kullanıcı içeriklerinize ilişkin Marmara İletişim eylem ve faaliyetlerini herhangi bir şekilde açıklamak zorunda değildir.
 • Marmara İletişim, tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerini web sitesinde ve kullanım koşullarında belirtildiği ve öngörüldüğü gibi kullanmak karşılığında size herhangi bir bedel veya karşılık ödemekle yükümlü değildir.
 • Marmara İletişim, tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerini size atfetmek amacıyla isminizi kullanabilir (ancak bunu yapmaya mecbur olmayacak).
 • Bununla beraber, web sitesini kullanırken, başka kullanıcıların sundukları ve/veya yayımladıkları kullanıcı içerikleri ile karşılaşabileceğinizi biliyor ve kabul ediyorsunuz. Marmara İletişim, bu kullanıcı içeriklerinden herhangi bir şekilde ve sebeple sorumlu tutulamaz ve bu kullanıcı içeriklerinin doğruluğunu, bütünlüğünü, tamlığını veya kalitesini ya da bunlarla ilişkili fikri mülkiyet haklarını herhangi bir şekilde garanti etmez. Bunun yanı sıra, Marmara İletişim, web sitesinde zararlı, yanlış, aldatıcı, yanıltıcı, saldırgan, tehdit edici, başkalarını kötüleyen, yasadışı veya başka bir sebeple sakıncalı kullanıcı içeriklerinin görünmeyeceğini garanti edemez.
 • Yukarıdaki hükümlerin genel geçerliliğini sınırlandırmaksızın, kullanıcı içeriklerinde bulunan veya ifade edilen bilgiler, malzemeler, fikir ve görüşlerin Marmara İletişim'e veya onun bağlı veya ilişkili şirketlerine veya içerik sağlayıcılarına ait olmayabileceğini biliyor ve kabul ediyorsunuz. Marmara İletişim, bu sebeple, kullanıcı içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekte ve bu konuyla ilgili her türlü sorumluluğu açıkça reddetmektedir. Kullanıcı içerikleri konusunda ve bunlarla ilgili olarak Marmara İletişim'e karşı sahip olduğunuz veya olabileceğiniz, kanunlardan ya da hakkaniyetten doğan tüm haklarınızdan veya kanun yollarınızdan feragat etmeyi kabul ediyorsunuz ve bunlardan işbu belgeyle feragat etmiş sayılıyorsunuz.
 • Kullanıcı içeriklerini web sitesine yüklemekle, bunların kamuya arz edilebileceğini biliyorsunuz ve Marmara İletişim'e tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerini bu kullanım koşullarına uygun olarak kullanmasından dolayı ve bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde gizliliğinizin ihlâl edildiği, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan doğan haklarınızın ihlâl edildiği ya da aleniyet hakkınızın kötüye kullanıldığı iddiasıyla herhangi bir tazminat talebinde bulunmayacağınızı kabul ediyorsunuz.
 • Marmara İletişim, kullanım koşullarından veya kanunlardan doğan diğer haklarına halel gelmeksizin, bu kullanım koşullarına ve/veya Marmara İletişim politikalarına aykırı olan veya bunları ihlâl eden kullanıcı içeriklerini herhangi bir ön ihbarda bulunmadan ve kendi mutlak ve şahsi takdirine göre web sitesinde yayımlamama ya da bunları web sitesinden kaldırma veya çıkartma haklarını da saklı tutar.
 • Marmara İletişim, kullanıcı içeriklerini web sitesine koyan herhangi bir kimsenin kimliğinin açıklanmasını talep eden veya emreden mahkeme kararları veya celplerine kesinlikle uyacak ve bu konularda resmi makam ve otoritelerle işbirliği içinde olacaktır. Bunu yapması kanunen mümkün olduğu takdirde ve oranda, Marmara İletişim, bir kullanıcı içeriğinin fikri mülkiyet haklarına veya gizlilik haklarına tecavüz ettiğini iddia eden üçüncü şahıslara ilgili kullanıcı içeriklerini veya şahsi veri ve bilgileri ifşa etme hakkını ve/veya herhangi bir kullanıcının kimliğini üçüncü şahıslara açıklama hakkını saklı tutar. Marmara İletişim, bu bilgileri ifşa etmesinin Marmara İletişim'e ve onun müşterilerinin veya kamunun haklarını ya da mal emniyetini ya da can emniyetini korumak için makul sınırlar içerisinde gerekli olduğuna iyi niyetle inandığı takdirde de bu veri ve bilgileri ifşa edebilir.
 • Marmara İletişim, kullanıcı içeriklerini gözden geçirmekle veya izlemekle yükümlü olmamasına rağmen, tamamen kendi şahsi takdirine göre uygun gördüğünde bunu yapma konusundaki hakkını saklı tutar. Bununla beraber Marmara İletişim, bunu yapmayı uygun gördüğü takdirde, herhangi bir sebeple ya da bir sebep olmaksızın veya dermeyan etmeksizin ve bir ön ihbarda bulunmadan, kullanıcı içeriklerini tamamen veya kısmen tadil etme, değiştirme, yeniden düzenleme, web sitesinde yayımlamayı reddetme ya da web sitesinden kaldırma ve silme haklarını daima saklı tutar. Siz de Marmara İletişim'e kullanıcı içeriklerini kullanmaya ya da kullanıcı içeriklerine cevap vermeye mecbur olmadığını kabul ve beyan ediyorsunuz.

7. Kullanıcı İçeriklerinin Mülkiyeti:

Tarafınızca sunulan kullanıcı içerikleriniz üzerindeki mülkiyet haklarınızı korumaktasınız. Ancak Marmara İletişim ve web sitesinin diğer kullanıcılarına bu konuda sınırlı haklar vermeniz gerekmektedir.

Web sitesini kullanmak ve hizmetlerden istifade etmek karşılığında, Marmara İletişim'e, kullanıcı içeriklerinizi (yürürlükteki kanunların izin verdiği sınırlar içerisinde) herhangi bir amaçla kullanma hakkını kapsayan, dünya çapında geçerli, lisans ücretine tâbi olmayan, (alt-lisans verme hakkıyla birlikte) başkalarına devredilebilir bir lisans hakkını münhasır olmamak kaydıyla, daimi geçerli olmak üzere ve ücretsiz veriyorsunuz. Bu lisans hakkı, kullanıcı içeriklerinizi işleme, çoğaltma, kopyalama, yeniden düzenleme, uyarlama, bunlardan türev eserler üretme, bunları başka eserlerle birleştirme, kullanıma sunma, senkronize etme, görüntüleme, kamuya arz etme, iletme, yayınlama, yayımlama, dağıtma, alt-lisans verme ve silme hakları dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın diğer eser üzerindeki hakları da kapsayacaktır.

Yukarıdaki hükümlere halel gelmeksizin ve bu haklarla sınırlı kalmaksızın, kullanıcı içeriklerinizde bir patent hakkınız varsa, Marmara İletişim, kullanım koşullarının Marmara İletişim'e bu patent tahtında ve kapsamında bir lisans hakkı vermiş sayılmayacağını beyan ve kabul eder.

Marmara İletişim kullanıcı içeriklerinizi yeniden düzenlediği, değiştirdiği veya tadil ettiği ya da bunlardan türev eserler yarattığı ya da kullanıcı içeriklerinizi başka eserlerle birleştirdiği takdirde, bu değişiklik, düzenleme veya türev eserler üzerindeki tüm hakların münhasıran ve şahsen Marmara İletişim'e ait olacağını şimdiden kabul ve beyan ediyorsunuz.

Kullanıcı içerikleriniz bir fikir veya öneri içerdiği takdirde, Marmara İletişim'e veya bir Marmara İletişim şirketinin veya onun adına / onlar adına hareket eden bir üçüncü şahsın aynı veya benzer fikirler üzerinde daha önce çalışmış olabileceğini ya da çalışıyor olabileceğini kabul ve beyan ediyorsunuz. Fikrinizi ifade etmekle ve sunmakla, fikrinizden bağımsız olarak ve fikrinizi kabullenmeksizin Marmara İletişim'e de fikri (veya benzer bir fikri) geliştirmeye devam edebileceğini kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Marmara İletişim ve/veya Marmara İletişim şirketlerinin kullanıcı içeriklerinizi nasıl kullandıkları da dâhil olmak üzere kullanıcı içerikleriniz konusunda ve hakkında Marmara İletişim ve/veya Marmara İletişim şirketlerine karşı halen sahip bulunduğunuz ya da ileride sahip olabileceğiniz mutlak ya da şarta bağlı ne olursa olsun her türlü dava haklarından, dava sebeplerinden, tazminat taleplerinden, zarar ve ziyandan, borç ve sorumluluklardan ve talep haklarından Marmara İletişim ve Marmara İletişim şirketlerini kayıtsız şartsız ve gayri kabili rücu ibra ediyorsunuz.

8. Web Sitesinin Diğer Kullanıcılarına Verilen Lisans Hakkı:

Web sitesinin her kullanıcısına, web sitesinin işlevlerinin izin verdiği sınırlar içerisinde ve kullanım koşullarında öngörüldüğü gibi, kullanıcı içeriklerinize web sitesi kanalıyla ücretsiz erişme hakkını ve bu kullanıcı içeriklerinizi işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletme haklarını kapsayan, dünya çapında geçerli ve lisans ücretine tâbi olmayan bir lisans hakkını münhasır olmamak kaydıyla veriyorsunuz.

9. Rıza Ve İzinler:

5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu dâhil olmak üzere yürürlükteki ve ileride yürürlüğe girebilecek ilgili tüm Türkiye Cumhuriyeti Sınai Mülkiyet ve Veri Mahremiyeti Kanunları uyarınca (ve dünyanın herhangi bir yerinde halen geçerli ve yürürlükte bulunan ya da ileride yürürlüğe sokulabilecek başka kanunlara göre) Marmara İletişim, Marmara İletişim şirketleri ve/veya içerik sağlayıcıların tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerinizi bu kullanım koşullarına uygun olarak kullanabilmesi için gerekli olabilecek tüm rıza, izin ve onaylarınızı Marmara İletişim'e veriyorsunuz.

Yürürlükteki kanunların izin verdiği sınırlar içerisinde, dünyanın herhangi bir yerinde halen geçerli ve yürürlükte bulunan ya da ileride yürürlüğe sokulabilecek başka kanunlara göre sahip olabileceğiniz tüm manevi hakların kullanılması hakkını Marmara İletişim'e devretmiş sayılıyorsunuz.

10. Web Sitesinin Coğrafi Kapsamı:

Marmara İletişim, bu web sitesini Türkiye Cumhuriyeti'nden kontrol etmekte ve işletmektedir. Marmara İletişim, bu web sitesinde bulunan malzemelerin ya da bu web sitesinde tanımlanan ürünlerin sizin ülkenizde veya yerinizde kullanıma hazır veya uygun olduğuna dair herhangi bir beyanda bulunmamaktadır. Bu web sitesinin tüm ziyaretçileri, web sitesinin içeriği ve işletimi konusunda tâbi oldukları tüm yerel kanunlara ve mevzuata uymaktan şahsen sorumlu olacaklardır.

Bu konuda önceden Marmara İletişim'e yazılı izin ve rızasını almadıkça, bu web sitesine Marmara İletişim'e işletmediği ve yönetmediği bir web sitesinden bağlanmayacağınızı kabul ediyorsunuz.

11. Başka Web Sitelerine Bağlantılar:

Konforunuz ve kullanımınız için bu web sitesi, dünyada Marmara İletişim tarafından yönetilmeyen başka web sitelerine bağlantılar içerebilir. Marmara İletişim'e bu web siteleri üzerinde herhangi bir kontrolü olmayıp, Marmara İletişim, söz konusu bu web sitelerinin kullanıma hazır olup olmamalarından sorumlu tutulamaz. Marmara İletişim, bağlantı yapılan başka web sitelerinde mevcut olan bilgiler veya içerikleri ya da bu sitelerden alınan ürünleri veya benzeri başka malzemeleri desteklememekte veya onaylamamakta ya da onlara sponsorluk yapmamaktadır ve bunlardan Marmara İletişim sorumlu değildir. Bağlantı yapılan başka web sitelerinden internet kanalıyla yapılan yayınlardan ya da bu sitelerden alınan başka mesaj ve içeriklerden Marmara İletişim sorumlu değildir.

Bununla beraber, bağlantı yapılan söz konusu web sitelerinden veya bunlar kanalıyla aldığınız içerikleri, bilgileri, ürünleri, mal veya hizmetleri kullanmanızın sebep olduğu veya yol açtığı ya da sebep olduğu veya yol açtığı iddia edilen zarar ve ziyandan doğrudan veya dolaylı olarak Marmara İletişim sorumlu değildir.

12. Web Sitesi İçeriği Hakkında Sorumluluğun Reddi:

Web sitesinde bulunan malzemeler (grafikler, yazılımlar, dijital içerikler, tavsiyeler veya başka malzemeler) ve web sitesi kanalıyla edinilen malzemeler "olduğu gibi" esasında ve açık ya da zımni herhangi bir garanti verilmeksizin veya herhangi bir koşula tâbi olmaksızın verilmektedir. Yürürlükteki kanunların izin verdiği azami sınırlar içerisinde Marmara İletişim, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, mülkiyet hakkı ve başkalarının haklarına tecavüz etmeme konuları dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere açık veya zımni her türlü garanti ve koşulla ilgili tüm sorumluluğu şimdiden reddettiğini beyan eder.

Marmara İletişim, web sitesinde bulunan malzemelerin doğruluğu, dürüstlüğü, güvenilirliği veya benzeri başka konularda herhangi bir garanti vermediği gibi, bu malzemelerin kullanılması veya kullanılmasının sonuçları hakkında herhangi bir beyanda da bulunmamaktadır. Bu web sitesinde bulunan malzemelerde teknik yanlışlar veya tipografik hatalar bulunabilir ve bu malzemeler yanlış olabilir ya da ilgili malzemenin üretildiği tarihten sonra meydana gelen gelişmeler sonucunda yanlış hale gelebilir. Marmara İletişim, bu bilgilerin güncel olup olmadığını kontrol etme veya bunları güncel tutma konularında herhangi bir yükümlülük kabul etmez.

13. Web Sitesinin İşletilmesi Hakkında Sorumluluğun Reddi:

Marmara İletişim, bu web sitesini ve işletmesini sürdürmek için çaba gösterecektir, fakat web sitesinde veya işletmesinde olabilecek kusur ve hataların sonuçlarından sorumlu değildir. Web sitesinin işletmesi konusunda Marmara İletişim, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, mülkiyet hakkı ve başkalarının haklarına tecavüz etmeme konuları dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere açık veya zımni her türlü garanti ve koşulla ilgili tüm sorumluluğu şimdiden ve açıkça reddettiğini beyan eder.

Marmara İletişim: (i) web sitesinin işletmesinin kullanıcının gereksinimlerine uygun olacağı ve bu koşulları karşılayacağı; (ii) web sitesine erişimin kesintisiz, zamanında, güvenli ve virüsler, solucanlar, truva atları veya benzeri başka zararları unsurlardan âri olacağı ya da her türlü hata veya kusurdan âri olacağı; (iii) web sitesinin kullanılmasından elde edilebilecek sonuçların doğru ve güvenilir olacağı ya da (iv) hata ve kusurların düzeltileceği ve giderileceği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir.

Bu web sitesini ziyaret etmeniz sonucunda ve nedeniyle maruz kalabileceğiniz virüsler, zararlı unsurlar, hatalar veya ne olursa olsun başka problemlerden ötürü bilgisayar donanım ve yazılımlarınızda ihtiyaç duyulabilecek servis, onarım veya düzeltme işlemlerinin tüm giderlerinden sorumlu olacaksınız ve Marmara İletişim'e bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır.

14. Sorumluluğun Sınırlandırılması:

Yürürlükteki kanunların izin verdiği sınırlar içerisinde, ihmalimizden ya da yanlış beyan veya sır tutma eylemlerimizden kaynaklanan veya bunların neden olduğu ölüm veya bedensel yaralanmalarla ilgili sorumluluklarımızı ya da yürürlükteki kanunlara göre reddedilemez veya sınırlandırılması mümkün olmayan diğer sorumluluklarımızı herhangi bir şekilde reddetmiyor ve sınırlandırmıyoruz.

Yürürlükteki kanunlara tâbi olarak Marmara İletişim, Marmara İletişim şirketleri ya da onların lisans verenleri veya lisans alanları, (a) web sitesinin ya da web sitesinde bulunan herhangi bir malzemenin kullanılmasından ya da kullanılamamasından ya da (b) web sitesinin herhangi bir kullanıcısının eylem ve davranışlarından kaynaklanabilecek ve sözleşmeye, ihmal de dâhil haksız fiile veya başka bir hukuki nedene dayanan, kâr kaybı, şerefiye kaybı, iş fırsatı kaybı, bedensel yaralanma, ölüm ve mal hasarları da dâhil olmak üzere doğrudan, dolaylı, özel, arızi, netice kabilinden veya benzeri başka zararlar için ya da cezai tazminatlar için size karşı ya da başka gerçek veya tüzel kişilere karşı ne olursa olsun hiçbir durum ve koşulda sorumlu tutulmayacaktır. Marmara İletişim veya onun bir yetkili temsilcisine bu tip zararların olabileceği önceden bildirilmiş olsa bile Marmara İletişim kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır. Bu zararlar, hatalar, ihmaller, iş kesintileri, kusurlar, adem-i ifa durumları, veri kayıpları veya verilerin bozulması, işletme veya iletimdeki gecikmeler, hat kesintileri ve arızaları veya bilgisayar virüsleri, solucanları, truva atları dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri başka zararları unsurların sebep olabileceği zarar ve ziyanları veya yaralanmaları da kapsayacaktır.

Marmara İletişim, kullanıcı içeriklerinin niteliği ve içeriğinden ya da kullanıcı içeriklerinde bulunabilecek hakaret, iftira, ihmal, yalan, müstehcenlik, pornografi, kutsal değerlere küfür ve saygısızlık, tehlike, yasadışı içerikler, fikri mülkiyet haklarına tecavüz, hata ve kusurlar ve yanlış bilgilerden dolayı hiçbir sorumluluk veya mesuliyet üstlenmemektedir.

Yürürlükteki kanunlar; netice kabilinden veya arızi zarar ve ziyanlarla ilgili sorumlulukların reddedilmesine veya sınırlandırılmasına ya da belirli bazı garantilerin hariç tutulmasına izin vermeyebilir. Dolayısıyla, yukarıda sayılan sorumluluğun reddi veya sınırlandırılması beyanlarının bazıları sizin için geçerli olmayabilir. Bununla birlikte, Marmara İletişim'e size karşı zarar ve ziyanlarla ve dava sebepleriyle ilgili olarak sözleşmeden, ihmal de dâhil haksız fiilden başka hukuki nedenlerden kaynaklanan toplam hukuki sorumluluğu sizin web sitesine erişmek karşılığında ödediğiniz ücreti (varsa) hiçbir durumda ve hiçbir sebeple geçmeyecektir.

15. Tazminat Sorumlulukları:

Marmara İletişim'yi, Marmara İletişim şirketlerini ve onların vekilleri, acenteleri, lisans alanları, külli ve cüz'i haleflerinin her birini, sizin web sitesini kullanmanızdan, tarafınızca sunulan kullanıcı içeriklerinin bu kullanım koşullarında izin verildiği gibi kullanılmasından ve/veya sizin bu sözleşme kapsamındaki beyan, garanti, tekeffül veya taahhütlerinizi ihmal etmenizden ya da ihmal ettiğiniz iddialarından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı her türlü ve her cinste tüm tazminat talepleri, dava veya takipler ve bunlarla ilişkili makul hukuki ücretler de dâhil olmak üzere her türlü zarar, ziyan, sorumluluk, masraf, borç ve giderlere karşı savunacağınızı ve onlara tüm bu zararlarını tazmin edeceğinizi kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

16. Sona Erme:

Kullanım koşulları ve Marmara İletişim politikaları geçerliliğini koruduğu sürece yürürlükte kalacaktır. Web sitesini kullanmaya son vererek ve web sitesinden aldığınız içeriklerin tümünü imha ederek bu kullanım koşullarını iptâl edebilir ve sona erdirebilirsiniz. Kullanım koşullarının hükümlerinden birine uymamanız ya da ihmal etmeniz halinde, web sitesine erişmeniz de dâhil olmak üzere bu kullanım koşullarını ve Marmara İletişim politikalarını biz de derhal sona erdirebiliriz. Sona erme halinde, web sitesini kullanmaya devam edemezsiniz ve web sitesinden aldığınız tüm içerikleri imha etmeniz gerekir.

17. Yardım:

Bu web sitesi, sitenin kullanılmasına ilişkin bir yardım dosyası veya başka talimatlar da verebilir. Bununla birlikte, Marmara İletişim web sitesinin kullanılması konusunda size herhangi bir destek vermekle yükümlü değildir.

18. Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme:

Gerek bu kullanım koşulları gerekse kullanım koşullarından [sözleşme gereği, (ihmal de dâhil) haksız fiil sonucunda, kanunlara göre veya başka sebeplerle] doğan veya bunlarla ilişkili tüm ihtilâflar, kanunlar ihtilâfı prensiplerine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacak ve bu kanunlara uygun olarak yorumlanacak ve uygulanacaktır.

Bu kullanım koşullarından [sözleşme gereği, (ihmal de dâhil) haksız fiil sonucunda, kanunlara göre veya başka sebeplerle] doğan veya bunlarla ilişkili tüm ihtilâflar, dava ve takiplerde münhasıran ve sadece İstanbul Avrupa Mahkemeleri ve İcra Daireleri tek yetkili olacaktır ve kullanım koşullarından kaynaklanan ihtilâflar, dava ve takiplerde İstanbul Avrupa Mahkemeleri ve İcra Daireleri'nin sizin üzerinizde yargı yetkisine sahip olacağını da kabul ve beyan ediyorsunuz.

19. Bölünebilirlik:

Kullanım koşullarının herhangi bir hükmünün herhangi bir sebeple yasadışı veya hükümsüz olması ya da ifa edilemez sayılması halinde, o hüküm kullanım koşullarından ayrılmış sayılacak ve bu durum kullanım koşullarının kalan hükümlerinin geçerliliğini ve ifa kabiliyetini etkilemeyecektir.

20. Feragat:

Marmara İletişim'in kullanım koşullarının herhangi bir maddesini veya kısmını ifa etmemesi ya da yerine getirmemesi, herhangi bir şahsın geçmiş veya gelecek fiil veya ihmallerinden ötürü Marmara İletişim'e kullanım koşullarından doğan herhangi bir hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecek veya böyle yorumlanmayacaktır. Marmara İletişim'e herhangi bir parayı alması ve tahsil etmesi ya da herhangi bir şahsın Marmara İletişim'e eylemlerine dayanması da kullanım koşullarının herhangi bir maddesi veya kısmından feragat edildiği anlamına gelmeyecek veya böyle yorumlanmayacaktır. Ancak ve sadece Marmara İletişim'e bir yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış kesin ve yazılı bir feragat beyanı kanunen geçerli sayılacaktır.

21. Hukuki Etki:

Kullanım koşullarında paragraf başlıkları sadece kolaylık olması için konulmuş olup herhangi bir hukuki veya akdi etkisi bulunmamaktadır.

Ziyaret ettiğiniz siteye geri dönmek için, lütfen tarayıcınızda (tarayıcı) geri butonuna basınız.

İletişim Bilgileri

İsim / Ünvan: Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
E-posta: info@marmarailetisim.com
Adres: Cevizli Mahallesi Onat Sokak No:5 D:18-19-20 PK : 34865 Kartal, İstanbul, Türkiye
Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.