Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisanslı telsiz

Lisanssız telsiz

Telsiz aksesuar

Telsiz fiyatları

Telsiz modelleri

Kaliteli ve ekonomik çözümler

Abell Logo Zetcom Logo
Tarih 2023-01-24 17:25:12

Telsizler ve Fiyatları

marmarailetisim-logo.png

En ucuz el telsizi fiyatları yüzlerce farklı seçenekle Marmara İletişim'de! uygun fiyatlı telsiz fırsatları değerlendir, en iyi el telsizi indirimlerini kaçırma!

Telsiz haberleşmesi iletişimi, Elektromanyetik dalgalar kullanılarak verilerin bir noktadan diğerine gönderilmesi iletilmesi işlemine verilen genel tanımdır. Elektromanyetik dalgalar yardımıyla çalışan cihazlara telsiz denir. aynı şekilde, elektromanyetik dalgalarla çalışan birçok cihaz bulunmaktadır. Telsiz sözcüğü genel olarak, kara, hava ve deniz haberleşmesinde kullanılan sistem ve cihazlar için kullanılır. Telsizler, cihazlara göre; el, araç, sabit ve röle telsiz cihazları olarak gruplandırılabilirler. Telsizler ayrıca, çalışma frekanslarına göre, HF, VHF UHF olarak üçe ayrılabilir. Tüm bu gruplandırmalardan farklı olarak özel kullanım amaçlarına yönelik telsiz sistemleri de vardır. Telsiz cihazlarının kullanılacağı arazi durumları veya biçimleri ve haberleşme mesafesi, frekans bantlarının seçiminde etkili olmaktadır. Buna göre UHF bandında çalışan  telsiz sisteminde haberleşme mesafesi şehir içi birkaç km ile sınırlıyken, HF bandında kullanılan özel cihazlarla kıt'alar arası haberleşmeden bahsetmek mümkündür. Telsiz cihazları, telsizin kendisi, güç kaynağı ünitesi, anten, anten kablosu ve mikrofon gibi bazı parçalardan oluşur. Bir telsiz cihazı temel olarak şu bölümlerden oluşur:


Alıcı bölümü,Verici bölümü, Çıkış ya da Güç katı, Kontrol bölümü, Sentezör,Ses çıkış katı, Ara frekans katı bölümüGenel olarak Telsiz cihazları, çalışma frekanslarının belirlenmesinde kullanılan teknikler, modülasyon tipleri, bant genişlikleri gibi birtakım teknik özellikler yönünden de farklı özellikler gösterirler. Bir telsiz haberleşmesinin varlığından söz edebilmek için, aynı frekanslarda çalışabilen, teknik özellikleri birbirinin aynı olan en az iki cihaz gereklidir.telsiz sistemlerinde cihaz sayısı istenildiği kadar çoğaltılabilinir. Haberleşme, verici konumundaki (gönderme yapan) cihazdan çıkarak kablo ve anten aracılığıyla boşluğa yayılan elektromanyetik dalgaların, alıcı durumundaki cihazın anteni ve kablosu yoluyla alıcı cihaza (dinleme yapan) ulaşması şeklinde olur. Bu iletişim mesafesi kullanılan telsizin çıkış gücüne ve kullanılan yerin coğrafi durumuna göre değişkenlik gösterir. şöyleki 4 w uhf  bandında çıkış yapan bir el telsiziyle şehir içinde ki bu şehrin yapısına göre değişir ancak birkaç KM görüşme sağlayabiliyorken düz bir arazide bu mesafe 50 km ye kadar çıkabilir. Genel olarak şunu söyleyebiliriz. Her iki telsiz antenleri arasına ne kadar çok kütle girerse frekansın gücün iletimi zorlanacağından bir zayıflama olacak ve mesafese o denli azalacaktır. Bu durumundan dolayı haberleşme mesafesinin daha uzun olması istenilen durumlarda devreye repeater röle cihazı girer bu cihaz iletişim sağlanacak alanın orta noktalarda yüksek bir yere kurulur ve aktarıcı görevi görür tıpkı bir axes point gibi bu şekilde kurulmuş röleli telsiz sistemlerinde görüşme mesafesi röle cihazının kurulmuş yerin konumuna ve yüksekliğine göre değişmekle beraber yaklaşık olarak 100 km ye kadar iletişim sağlanabilir.

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.