Telsiz Sistemleri Distribütörü Lisanslı telsizLisanssız telsizAmatör telsizBaskonuş telsizTelsiz fiyatlarıTelsiz modelleriKaliteli ve ekonomik çözümler
Abell Logo Zetcom Logo
Ana Sayfa Blog Telsiz Nedir?

Telsiz Nedir?

Tarih : 17/01/2022
telsiz-nedir-2.jpg

Telsiz nedir sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse;

Telsiz, iki yönlü veya tek yönlü radyo sinyallerinin kullanılması ile havadan havaya haberleşme sağlayan alıcı ve verici özelliği bulunan bir haberleşme cihazıdır.


Telsiz haberleşmesinin sağlanmasından önceleri haberleşmek için telli sistemler kullanılırdı. Haberleşmek istenen yerlere kablo döşenir ve bu kablo üzerinden iletim sağlanarak haberleşme yapılırdı. Tel kullanmadan yapılan ilk telsiz haberleşmesini 1896 yılında Marconi bulmuştur ve insanlığa bu alanda çığır açmıştır.


Günümüzde telsiz iletişimi çok önem kazanmış ve hayatımızın her alanında sıklıkla kullanmakta ve işlerimizi çok kolaylaştırmaktadır. Telsiz sisteminde belirlenmiş frekansları kullanarak kişiler veya gruplar arasında frekans ve kanal paylaşımı yaparak haberleşme sağlanmış olur. Anlık ve herkesin anında haberleşmeden haberdar olması hızlı iletişim ve koordinasyon açısından çok büyük avantaj sağlaması ile özellikle tercih edilmektedir. Frekans kirliliğinin ve olası karışıklığın olmaması adına frekans kanunlar vasıtasıyla belirlenen kriterlere göre dağıtılmakta ve kullanılmaktadır böylece karışıklıkların önüne geçilmiş ayrıca kamu güvenliği sağlanmış ve güvenli haberleşmemin de önü açılmış olur.


Ülkemizde frekans tahsisi ve denetiminin sağlanması işi BTK Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından yürütülmektedir. Bu kanunlara uyulmaması telsiz kullanıcılarına cezai yaptırımların uygulanmasını doğurur ve ayrıca yasaklamalar getirir.


Dolayısıyla telsiz satın alırken ve kullanırken bazı kıstaslara dikkat etmemiz gerekmektedir. Telsizi nerede ve ne amaçla kullanmak istediğimiz çok önemli olup ürünü de buna göre seçmemiz gerekmektedir. Lisanssız telsiz mi yoksa profesyonel okth frekans tahsisi yapılan Lisanslı telsiz mi kullanacağız bu kararı önceden yetkili telsiz servislerine danışarak vermeniz gerekmektedir.


Marmara iletişim elektronik Ltd. Bu alanda 1985 yılından itibaren edindiği tecrübe ve uzmanlığıyla her zaman bir telefon kadar yakınınızda. Bizi tüm telsiz ve haberleşme ihtiyaçlarınız için teknik servis ve projelendirme de dahil hepsi bu kadar da kalmayıp özel proje hizmetlerinde de size özel çözümler sunarak hizmet vermeye devam etmektedir.


Telsiz almadan önce mutlaka bizimle iletişime geçerek fiyat alınız ve ürünlerimizden demo isteyiniz.Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Çerez Politikası'nı kabul etmiş olduğunuzu varsayacağız.